د لوی، مهربان او بخښونکي خدای په نامه

په نړيوال جام کې د ۱۹ کاله ټيټ لوبډلې مهال ويش

خبري - څانګه 10.01.2010 16:24

په نړيوال جام کې د ۱۶ هېوادونو لوبډلې برخه اخلي چې په لاندې ګروپونو ويشل شوي دي:

ګروب A (كرایسټچرچ سيمه کې) ګروپ B (کوينزټاون سيمه کې) ګروپ C (كرایسټچرچ سيمه کې) ګروپ D (د ناپيير او شمالي پامرستن سيمو کې)
افغانستان سويلي افريقا نيوزيلانډ پاکستان
انګلستان اسټراليا سريلانکا بنګلادېش
هندوستان ايرلينډ زيمبابوی ويسټ انډيز
هانګ کانګ امريکا کاناډا پاپوا نيو ګيني

 افغانستان به د تمرين په موخه دوه لوبې کوي. لومړۍ لوبه یې د ايرلينډ سره د جنوري په ۱۱مه او دويمه لوبه یې د زيمبابوی سره د جنوري په ۱۲ مه ده چې د کابل په وخت د شپې په ۲ بجو پيل کېږي.

 د رسمي لوبو مهال ویش په لاندې ډول دی. د افغانستان لوبې په سره رنګ په نښه شوي دي:

(مهمه يادونه: ټولې لوبې د نيوزيلانډ په وخت سهار په ۱۰:۳۰ بجو پيل کېږي چې د افغانستان په وخت د مخکې شپې ۲ بجو سره سمون خوري. افغانستان له نيوزيلاڼد څخه ۸:۳۰ ساعته مخکې دی).

وخت او نېټه د نيوزيلانډ په وخت لوبډلې
Fri, Jan 15, 2010 10:30 (NZ local) India   vs   Afghanistan
  Venue: Bert Sutcliffe Oval, Lincoln
Fri, Jan 15, 2010 10:30 (NZ local) South Africa   vs   Ireland
  Venue: Queenstown Events Centre, Queenstown
Fri, Jan 15, 2010 10:30 (NZ local) Zimbabwe   vs   Canada
  Venue: Village Green, Queen Elizabeth II Park, Christchurch
Fri, Jan 15, 2010 10:30 (NZ local) Pakistan   vs   West Indies
  Venue: Fitzherbert Park, Palmerston North
Sat, Jan 16, 2010 10:30 (NZ local) England   vs   Hong Kong
  Venue: Bert Sutcliffe Oval, Lincoln
Sat, Jan 16, 2010 10:30 (NZ local) Australia   vs   USA
  Venue: Queenstown Events Centre, Queenstown
Sat, Jan 16, 2010 10:30 (NZ local) New Zealand   vs   Canada
  Venue: Lincoln No 3, Lincoln
Sat, Jan 16, 2010 10:30 (NZ local) Bangladesh   vs   Papua New Guinea
  Venue: Fitzherbert Park, Palmerston North
Sun, Jan 17, 2010 10:30 (NZ local) India   vs   Hong Kong
  Venue: Hagley Oval, Christchurch
Sun, Jan 17, 2010 10:30 (NZ local) Australia   vs   Ireland
  Venue: Queenstown Events Centre, Queenstown
Sun, Jan 17, 2010 10:30 (NZ local) Sri Lanka   vs   Zimbabwe
  Venue: Bert Sutcliffe Oval, Lincoln
Sun, Jan 17, 2010 10:30 (NZ local) Bangladesh   vs   West Indies
  Venue: Fitzherbert Park, Palmerston North
Mon, Jan 18, 2010 10:30 (NZ local) England   vs   Afghanistan
  Venue: Village Green, Queen Elizabeth II Park, Christchurch
Mon, Jan 18, 2010 10:30 (NZ local) South Africa   vs   USA
  Venue: Queenstown Events Centre, Queenstown
Mon, Jan 18, 2010 10:30 (NZ local) Sri Lanka   vs   Canada
  Venue: Lincoln No 3, Lincoln
Mon, Jan 18, 2010 10:30 (NZ local) Pakistan   vs   Papua New Guinea
  Venue: Fitzherbert Park, Palmerston North
Tue, Jan 19, 2010 10:30 (NZ local) Afghanistan   vs   Hong Kong
  Venue: Hagley Oval, Christchurch
Tue, Jan 19, 2010 10:30 (NZ local) Ireland   vs   USA
  Venue: Queenstown Events Centre, Queenstown
Tue, Jan 19, 2010 10:30 (NZ local) New Zealand   vs   Zimbabwe
  Venue: Bert Sutcliffe Oval, Lincoln
Tue, Jan 19, 2010 10:30 (NZ local) West Indies   vs   Papua New Guinea
  Venue: Fitzherbert Park, Palmerston North
Wed, Jan 20, 2010 10:30 (NZ local) South Africa   vs   Australia
  Venue: Queenstown Events Centre, Queenstown
Wed, Jan 20, 2010 10:30 (NZ local) New Zealand   vs   Sri Lanka
  Venue: Village Green, Queen Elizabeth II Park, Christchurch
Wed, Jan 20, 2010 10:30 (NZ local) Pakistan   vs   Bangladesh
  Venue: Fitzherbert Park, Palmerston North
Thu, Jan 21, 2010 10:30 (NZ local) India   vs   England
  Venue: Bert Sutcliffe Oval, Lincoln
Sat, Jan 23, 2010 10:30 (NZ local) Quarter Final 1- A1 Vs D2
Venue: Mainpower Oval, Rangiora
Sat, Jan 23, 2010 10:30 (NZ local) Quarter Final 4- D1 Vs A2
Venue: Bert Sutcliffe Oval, Lincoln
Sat, Jan 23, 2010 10:30 (NZ local) Quarter Final 2- C3 Vs B4
Venue: McLean Park, Napier
Sat, Jan 23, 2010 10:30 (NZ local) Quarter Final 3- B3 Vs C4
Venue: Nelson Park, Napier
Sun, Jan 24, 2010 10:30 (NZ local) Quarter Final 2- B1 Vs C2
Venue: Bert Sutcliffe Oval, Lincoln
Sun, Jan 24, 2010 10:30 (NZ local) Quarter Final 3- C1 Vs B2
Venue: Mainpower Oval, Rangiora
Sun, Jan 24, 2010 10:30 (NZ local) Quarter Final 1- D3 Vs A4
Venue: McLean Park, Napier
Sun, Jan 24, 2010 10:30 (NZ local) Quarter Final 4- A3 Vs D4
Venue: Nelson Park, Napier
Mon, Jan 25, 2010 10:30 (NZ local) Semi Final 1- Winner QF 1 Vs Winner QF 4
Venue: Bert Sutcliffe Oval, Lincoln
Mon, Jan 25, 2010 10:30 (NZ local) Play-off Semi Final 1- Runner up QF 1 Vs Runner up QF 4
Venue: Hagley Oval, Christchurch
Mon, Jan 25, 2010 10:30 (NZ local) Play-off Semi Final 2- Runner up QF 2 Vs Runner up QF 3
Venue: Lincoln No 3, Lincoln
Mon, Jan 25, 2010 10:30 (NZ local) Semi Final 2- Winner PC QF 2 Vs Winner PC QF 3
Venue: Fitzherbert Park, Palmerston North
Mon, Jan 25, 2010 10:30 (NZ local) Play-off Semi Final 1- Runner up PC QF 1 Vs Runner up PC QF 4
Venue: McLean Park, Napier
Mon, Jan 25, 2010 10:30 (NZ local) Play-off Semi Final 2- Runner up PC QF 2 Vs Runner up PC QF 3
Venue: Nelson Park, Napier
Tue, Jan 26, 2010 10:30 (NZ local) 7th-8th Place Play-off Final- Runner up SL Play-off SF 1 Vs Runner up SL Play-off SF 2
Venue: Village Green, Queen Elizabeth II Park, Christchurch
Tue, Jan 26, 2010 10:30 (NZ local) Semi Final 1- Winner PC QF 1 Vs Winner PC QF 4Venue: Fitzherbert Park, Palmerston North
Wed, Jan 27, 2010 10:30 (NZ local) Semi Final 2- Winner QF 2 Vs Winner QF 3Venue: Bert Sutcliffe Oval, Lincoln
Wed, Jan 27, 2010 10:30 (NZ local) 5th-6th Place Play-off Final- Winner SL Play-off SF 1 Vs Winner SL Play-off SF 2Venue: Lincoln No 3, Lincoln
Wed, Jan 27, 2010 10:30 (NZ local) 13th-14th Place Play-off Final- Winner PC Play-off SF 1 Vs Winner PC Play-off SF 2Venue: McLean Park, Napier
Wed, Jan 27, 2010 10:30 (NZ local) 15th-16th Place Play-off Final- Runner up PC Play-off SF 1 Vs Runner up PC Play-off SF 2Venue: Nelson Park, Napier
Thu, Jan 28, 2010 10:30 (NZ local) Runner Up Final- Runner up PC SF 1 Vs Runner up PC SF 2Venue: Nelson Park, Napier
Thu, Jan 28, 2010 10:30 (NZ local) Final- Winner PC SF 1 Vs Winner PC SF 2Venue: McLean Park, Napier
Fri, Jan 29, 2010 10:30 (NZ local) Runner Up Final- Runner up SL SF 1 Vs Runner up SLSF 2
Venue: Village Green, Queen Elizabeth II Park, Christchurch
Sat, Jan 30, 2010 10:30 (NZ local) Final- Winner SL SF1 Vs Winner SL SF
Venue: Bert Sutcliffe Oval, Lincoln