د موضوعګانو سرپاڼه

سياست او روانې چارې

حمله بالای هوتل اسپوژمی

خلیل فنا
26.06.2012

حمله بالای هوتل اسپوژمی

نظر به گفته اهالی شهر باز هم طالبان به امر دشمنان افغانستان حمله نا جوانمردانه خود را بلای مردم بی دفاع ما از سر گرفتن
طالبان مسوولیت حمله تقریبا ۱۲ ساعته بر هوتل اسپوژمی را در قرغه که روز جمعه ختم شد، به عهده گرفتند.

. مردم عادی گلوله باری و گروگان گیری غیرنظامیان را درهوتل سپوژمی دربند قرغه را یک عمل نابخشودنی می دانند
دراین حمله حداقل ۱۴ غیر نظامی،سه محافظ هوتل و یک پولیس کشته شدند .

نظر به گفته ‌ذبیح الله مجاهد
مجاهدین استشهادی برعلاوه از سلاح های سنگین وسبک،با بم های آتشین وآسکت های فدایی نیز مجهز بودند.نخست ۴ عسکر نظام قراول را به قتل رساندند.اسحله شانرا گرفتند وداخل هوتل ها گردیدند.مجاهدین بعد ازتصفیه هوتل ها تمامی مهمانان هوتل را محاصره نمودند.و با عساکر اشغالگر واجیران داخلی که در ماحول هوتل جمع شدند مصروف پیکار میباشند.وبه اساس یک راپور تازه از محل حادثه، طی این حمله استشهادی تاکنون ۲۵ تن اشغالگر بلند رتبه و۱۴ تن اراکین اجیر داخلی کشته وشمارهنگفت دیگر زخمی شدند.وبرعلاوه ۲ تانگ زریداردشمن مورد اصابت راکت ارپی جی نیزقرار گرفتند وکاملا نابود گردیدند.ومنطقه تحت بمباران طیارات وهلیکوپترهای امریکایی نیز قرار دارد.مجاهدین فدایی تاکنون به مورال بلند به حملات شان ادامه می دهند.وجزئیات تازۀ حادثه بعدا به نشرخواهد رسید .

در این حمله یک نفر خارجی مردار نشد به جز از هموطنان ما به جز افغانها به جز مسلمانها . ما افغانها تا به کی فریب گپ های دشمنان افغانستان را بخوریم .ما باید از کشتار مردم رنج دیده خود دست بکشیم . به امید این که یک روزی در افغانستان عزیز ما یک حکومت اسلامی داشته باشیم و دیگر از قتل و کشتار هموطنان خود دست بکشیم و من الله توفیق!

pattang
27.06.2012

وروره هغه حمله د اشغالګرو او دلاسپوڅي اجنټ دولت دجګپوړو مامورينو
دمنځه وړلولپاره وه او نورې به هم وي تر څو چې صليبي اشغالګر او لاسپوڅی
دولت وي .
په هغه هوټل کې به د اولس داخلي او خارجي دوښمنانو د اولس وژنې او حملو تياري
نيولې او له شرابو وروسته به يې له نجنو سره زنا وې کولې ، نوته ديوو کابلي مسلمان
په حيث دا سې عمل څرنګه قبلوې ???
اوکه ته هم پر دې خارجي اشغالي چوپړ کې اخته يې!

larghonay laraway
27.06.2012

السلام عليکم!
په قرغه کې د سپوږمۍ هوټل په اړه په کابل کې دوه ډوله ډنډورې دي
يوه همغه پخوانۍ ده چې دا کار په خپله ټلوالې کړی او پړه يې ذبيح الله مجاهد په غاړه واخيسته. ځکه قرغه د ملاعزت په لاس کې ده چې هغه په خپله هم ځانته مجاهد وايي او د ريا لپاره هم هلته ډېره فحاشي نه پرېږدي. نو دا کار کيدی شي د ملاعزت کسانو کړی وي .

دويمه خبره دا ده چې په دغه شپه په هوټل کې بهرنيان او داخليان وو او کوم محفل ؤ نو حمله پرې شوې خو حکومت اصلي پېښه او تلفات پټ کړې دي او ميډيا هم ډېرې خبرې پرې ونه کړې.
والله اعلم
پتنګ صيب بهرنيان د وژنې او ورانونې پلانونه په ارګ کې جوړوي. سپوږمۍ هوټل دومره مصؤون او مهم نه دی چې دومره غټ پلانونه دې په کې جوړ شي.
بله دا چې يوازې دوه پوړه دی او دوه سالونونه لري نو اخر د سپيو غوندې خو به ټول په يوه سالون کې زنا نه کوي. سپوږمۍ هوټل کوټې نه لري!

برادر محترم پتنگ صاحب !

خلیل فنا
27.06.2012

برادر محترم پتنگ صاحب !
اسلام علیکم و رحمته الله بعد از سلام باید بگویم که بنده مثل شما دوست دار امارات اسلامی افغانستان هستم و شکرخدا دوست دار دین ، اسلام و مجاهدین واقعی سر به کف هستم . شما فرموده بودید که در هوتل قرغه اشخاص بلند رتبه دولتی و مردمان اشغالگر جلسه داشتند . قسمی که معلوم میشود حتی یک نفر از اشخاصی که شما به ایشان اشاره کردید وجود نداشتند و یا اگر هم بودند (به گفته شما) یکی از ایشان در بین کشته ها نبودند . من اینرا میدانم که این اشغالگران با طیارات بم افگن باعث کشتار وطندارن ما میشوند این ها خو کافر هستند ولی ما و شما خو شکر مسلمان هستیم ما چرا باید هموطنان مسلمان خود را بکشیم خداوند در قران مجید فرمایش میکند که اگر یک نفر را به نا حق اگر کسی بکشد مثل این است که همه مردم را کشته و اگر یک نفر را اگر کسی نجات دهد مثل این است که همه مردم را نجات داده است . شما باز فرموده بودید که در آنجا مردم شراب میخوردند بنده به توفیق خداوند شراب نمی خورد و هر کس که شراب میخورد جواب خود را خودش میدهد بیادم یګ قصه آمد یک هندو درهند در بازار شراب میخورد چون مانده بود نا فهمیده داخل یک مسجد شد که دمی بیارامد یک مسلمان آمد در سرش زد و برایش گفت در اینجا خانه خدا است شراب نخور هندو برایش گفت پس برایم یک جا را نشان بده که خدا مالکش نباشد که من آنجا بروم. بعداْ شما فرموده بودید که در آنجا زنا میشد در اسلام شما بهتر میدانید که باید ۴ شاهد باید شهادت بدهد که شاهد عمل باشد (و آنهم از خود شرایط خاص دارد) آیا شاهدان عمل زنا را دیدن (با شرایط خاصش)؟
محترم پتنگ صاحب امید که از بنده آزرده خاطر نشوید من کدام مطلبی خاصی دیگر ندارم فقط درد من درد ملت مسلمان و رنج دیده ما است . شما در آخر نوشته بودید که من هم در خدمت خارجی ها هستم . من به هر کلام شما احترام دارم ولی شما از دل من چه خبر دارید خداوند تنها مالک دل ها است و بس و شما مرا بی جهت خدمتگار اشغالگر ساختید . ځداوند متعال برای ما و شما توفیق عطا فرماید که واقعیت ها را درست درک کنیم و من الله توفیق!

سلامونه

spinkar
27.06.2012

سلامونه
په هرځاي کي هرعمل چه د وطن دعامو وګړو دمرګ سبب ګرځي يوجنايت دي او هر څوک چه له دغسو اعمالو اوجنايتکارو نه دفاع کوي هغه هم په جنايکارو کي حسابيږي
مننه

خلیل فنا
29.06.2012

اسلام علیکم لرغونی صاحب !
اگر چه ذبیح الله مجاهد حمله بر هوتل قرغه را به دوش گرفته باز هم این عمل کار هر گروهی که بوده
بطور یقین عمل نا بخشیدنی است که نه خدا و نه رسول از این عمل راضی میباشند و نه کسانیکه عزیزانشانرا از دست داده اند . شما خوب در این مورد غور کنید چند زن بیوه شد و چند طفل یتیم شد آنهم بخاطر هیچ . قربانی این حمله را فقط وطنداران ما ملت رنج دیده داد و بس (چه خواهی گفت در روز عشر پیش خدای من) .آغای لرغونی شما درست فرمودید که خارجی ها اگر خواسته باشند که پلان جور کنن در ارگ و یا جاهای امن ترپلان های خود را طرحه ریزی میکنند . خداوند بشما خیر بدهد که خیلی حرف بجا زدید و دوم اینکه در یک هوتل که فقط دومنزله است و اطاق های اظافی هم ندارد در صالون پیش روی خلق خدا چگونه میتوان عمل زنا را انجام داد . امیدوارم که در آینده از کشتار مردم بی گناه و رنج دیده ملت درد مند ما برادران طالب دست بکشند تا جهاد شان مورد قبولی خداوند متعال قرار گیرد و من الله توفیق!

حمید هڅــاند
30.06.2012

د برید د توجیه والي په اړه څه نه وایم خو دومره خبره ده چې سپوږمۍ کې شراب خرڅېدل، جوړې به تلې او... ویل کېږي چې دوه ځلې ورته اخطارونه هم ورکول شوي ول چې ګورئ داسي مه کوئ او مه یې کوئ خو چا سر و نه ګراوه. هغه د پښتنو خبره چې دب نه وي ادب نه وي.

ذبیح الله اتل
30.06.2012

[quote:2b417c4c7d]هغه د پښتنو خبره چې دب نه وي ادب نه وي.[/quote:2b417c4c7d]

[u:2b417c4c7d]دادی بیخی سمه خبره کړی زه درسره موافق یم
[/u:2b417c4c7d]

خلیل فنا
02.07.2012

[quote:ded3a9763b="حمید هڅــاند"]د برید د توجیه والي په اړه څه نه وایم خو دومره خبره ده چې سپوږمۍ کې شراب خرڅېدل، جوړې به تلې او... ویل کېږي چې دوه ځلې ورته اخطارونه هم ورکول شوي ول چې ګورئ داسي مه کوئ او مه یې کوئ خو چا سر و نه ګراوه. هغه د پښتنو خبره چې دب نه وي ادب نه وي.[/quote:ded3a9763b]

اسلام علیکم برادر عزیزو گرامی حمید هڅاند!
بعد از عرض سلام و احترام با ید بگویم که اگر از موضوع دور نرویم باید بگویم که در این حمله خون های ناحق ریخته شد .
اگر سر موضوع شراب (من به توفیق خدا شرابخور نیستم) صحبت کنیم آیا شما در قرآن شریف خوانده اید که اگر کسی شراب میخورد باید که کشته شود؟ ما مسلمانان باید از قرآن پیروی کنیم ، ما مسلمانان نباید کسی را بناحق بکشیم .
اگر ذبیح ا لله مجاهد این حمله را تایید میکند پس معلوم میشود که از امر امیرالمومنیین اعطاعت نکرده چون امیرالمومنین امر کرده که از کشتار مومنین و مسلمانان دست بکشید ، اگر ذبیع الله مجاهد از امر امیرالمومنین سر میزند و از امر همسایه های ما پیروی میکند پس معلوم میشود که بین طالبان هم درز ایجاد شده .
شما فرمودید که: هغه د پښتنو خبره چې دب نه وي ادب نه وي
وطن ما از زدن و ویران شدن خسته شده ، ۳۰ سال جنگ و تباهی بس است .
گپ شما بسیار بجا است: دا مه پوښته چې هیواد ما ته څه کړي؛ دا وپوښته چې ما هیواد ته څه کړي
ما باید خدمت به وطن خود کنیم نه برای بیگا نگان چون همسایه های ما از بیسوادی ما استفاده میکنند ما نباید از امر شان اطاعت کنیم . در ممالک خودشان هم مکتب وجود دارد و هم شراب فروش و هم شرابخور چرا کسی سر کل خود را علاج نمی کنند که میخواهند که در امور مملکت ما دخالت کنن !
برادر عزیزو گرامی حمید خان امید که از من آزرده خاطر نشوید به حیث یک افغان بنده فقط نظر خود را در این قسمت ابراز داشتم ومن الله توفیق!

خلیل فنا
02.07.2012

[quote:8c7587c01a="ذبیح الله اتل"][quote:8c7587c01a]هغه د پښتنو خبره چې دب نه وي ادب نه وي.[/quote:8c7587c01a]

[u:8c7587c01a]دادی بیخی سمه خبره کړی زه درسره موافق یم
[/u:8c7587c01a][/quote:8c7587c01a]

شما با این جمله موافقیت که به گفته معروف: چې دب نه وي ادب نه وي
وطن ما از زدن و ویران شدن خسته شده ، ۳۰ سال جنگ و تباهی بس است .
ما باید خدمت به وطن خود کنیم نه برای بیگا نگان چون همسایه های ما از بیسوادی ما استفاده میکنند ما نباید از امر شان اطاعت کنیم . در ممالک خودشان هم مکتب وجود دارد و هم شراب فروش و هم شرابخور چرا کسی سر کل خود را علاج نمی کنند که میخواهند که در امور مملکت ما دخالت کنن !
برادر عزیزو گرامی امید که از من آزرده خاطر نشوید به حیث یک افغان بنده فقط نظر خود را در این قسمت ابراز داشتم ومن الله توفیق

حمید هڅــاند
02.07.2012

شمس کابل صیب، راته ښکاري چې تاسو فورم کې نوي یاست، ځکه خو لومړی تاسو ته د زړه له کومي ښه راغلاست وایم، هر کله راشئ. هیله ده زموږ سره پاتي شئ، خپل نظر راسره شریک کړئ او له موږ څخه یې هم واورئ.
تاسو لیکلي چې :
[quote:a8971cd839]برادر عزیزو گرامی حمید خان امید که از من آزرده خاطر نشوید به حیث یک افغان بنده فقط نظر خود را در این قسمت ابراز داشتم ومن الله توفیق![/quote:a8971cd839]
نه، هیڅکله نه، د نظر اختلاف یوه حتمي خبره ده، خو، په هره اختلافي خبره کې اړ یو چې قران، سنت، د علماؤ رایې او استدلال ته غاړه کېږدو.
اوس راځم ستاسو خبرو ته:
ښکاري چې تاسو منئ چې سپوږمۍ کې شراب خوړل یوه عامه خبره وه. د سپوږمۍ موقعیت ته په پام سره دا ځای، به دې توګه، ټولنیز فساد او بې لارۍ په مرکز بدلېږي. ویل کېږي چې حمله کوونکو ورته اخطارونه هم ورکړي ول خو ګټه یې نه وه کړې. زه په دې اقرار کوم چې زه نه شم ویلی چې د دې هرڅه سره سره، شرعا د داسي یو برید اجازه شته او که نه. په برید کې د بې ګنا خلکو په وژنې خواشینی وم. په وژل شویو کې یو کس زما د انډیوال، انډیویوال هم ؤ. خو له برید څخه وروسته تاثر ځکه خوشالونکی ؤ، چې ډېری خلکو عبرت واخیست. یو کابلي دوکاندار د برید په دا بله ورځ راته وویل: اګر ترس همین طالبان نه میبود، خدا میفهمد کې در این کابل چې چې کارا مېدېدیم.

درنښت

خلیل فنا
03.07.2012

برادر عزیزو گرامی حمید هڅاند
بعد از عرض سلام و احترام بلی بنده در فورم تازه روی آورده ام از اینکه مرا خوش آمدید گفتید جهان سپاس امیدوارم که من هم به حیث یک افغان وطن دوست نظریات خود را در مورد وطن و وطندارهایمان با شما عزیزان قسمت کنم .
در قسمت هوتل قرغه باید بگویم که شاید بعضی از مهمانان توانایی مالی داشته باشند که شراب بنوشند و اصراف کنند ولی بعضی از مردم عادی فقط برای تفریح به قرغه میروند . ما نباید از احساسات خود کار بگیریم و عدالت را بدست خود بگیریم و مردم گناهکار و بی گناه را بدون محکمه بکشیم .
فرض کنیم که شرابخوری در هوتل رایج بود خداوند در قرآن بر ما امر کشتن شرابخور را نداده . اگر شما از اندیوال ، اندیوال خدا بیامرز خود بپرسید که او خدا بیامرز اندیوال شما چند بار به شما از شرابخوری , دیدن زنا در هوتل بشما قصه کرده بود شاید از جواب دادن عاجز بماند .
من با دوکاندار کابلی موافق هستم کاشکی امنیت تمام افغانستان به دست طالبان میبود مردم میتوانستن که به خاطر آرام زندګی کنند . شما خود فکر کننید که دیروز بیش از سه صد دانش آموزدختر درولایات جوزجان وبامیان مسموم شده است در حالی که خداوند در قرآن آموختن علم را بر مرد و زن فرض گردانیده است . من یقین دارم که طالبان شاگردان را در مکاتب مسموم نمی کنن بلکه این همه به امر همسایگانمان ما صورت میگرید . در حالیکه در ممالک خود شان دختر ها درس میخوانند . و من الله توفیق!

OK
This site uses cookies. By continuing to browse the site, you are agreeing to our use of cookies. Find out more