د موضوعګانو سرپاڼه

اسلام، اسلامي شرعه او د اسلام تاریخ

محمد پیغمبری که جهانیان به او افتخار می نمایند!

اجمل کوشش
14.01.2015

ای پیام آور خدا، ای پیام آور صلح ، ای رحمت عالمین نام ولای تو در دورترین نقاط زمین رسیده و امتت به نام تو افتخار می نماید و هر مسلمان باید از عمل، حوصله و رفتار انسانی ات در مقابل مسلمانان ، یهودی ها و حتی در مقابل دشمنانت بیاموزند که چگونه رفتار نمایند. من از کودکی در باره خصوصیات خاصت شنیده بودم و قصه زندگی تو را خوانده بودم ، همیشه در تصور من، مردی با شکوه و پدری مهربان و آخرین پیغمبر بودی. ....رسولی که پدر فاطمه بود و با پدری و تربیت او، الگوی پدر بودن را برای مسلمان ها بر جای گذاشتی، رسولی که همسر خدیجه بود و با زندگی خویش با او الگوی شوهر بودن و همسر بودن را برای همه بر جای گذاشت. نه دستی بر فاطمه و خدیجه و عایشه بلند کرد، نه به زور فاطمه را به همسری مردی از انتخاب خود درآورد و نه ظلمی به همسران خود کرد، تا بود مساوی و همطراز با انها زیست، با انها مشوره کرد، به انها قدرت داد، به خواست و تقاضا هایشان توجه کرد، حتی از خودگذری، تا باشد امت اش، برخورد سالم با زن را بیاموزند . ای کاش همه مسلمانان با دوستان خود به مثل شما رفتار نماید و با کودکان با مهربانی که شما رفتار میکردید رفتار نمایند و با دشمنان خود به مثل شما به مذاکره بنشیند تا خون های بناحق ریخته نشود. تا هر مسلمان به نام اسلام افتخار نماید و دین اسلام یک بار دیگر الگوی صلح و مهربانی گردد.

OK
This site uses cookies. By continuing to browse the site, you are agreeing to our use of cookies. Find out more