د موضوعګانو سرپاڼه

سياست او روانې چارې

ساړه او درد ناک اهونه طوفان شويدي

tandar
30.10.2012

ساړه او درد ناک اهونه طوفان شويدي
دبل ور په سوک مه وهه چه ستا ور څوک په لغت ونه وهي
دمظلومانو اهونه لوي ذات ،ج، اخلي
دعراق او افغان ديتيمانو او کونډو اهونه نن امريکا اشغالګر ته طوفان ګرځيدلي دي
دغي ته قهر دخداي ،ج، وائې که داجنايت کار پري پوه شي ؟
او که نور خداي ناترسه اشغالګر له کبر او جنايت نه لاس واخلي او دنړي نورو انسانانو ته دانسان په سترګه وګوري او ارام ژوند ته ئي پريږدي؟
دcia اوisi لاسونه دافغان په وينو سره دي

Re: ساړه او درد ناک اهونه طوفان شويدي

pattang
30.10.2012

تندر صيب سلامونه !
پرون شپه وروسته له کوچني سفره کورته راغلم او داخبرې مې واورېدې ، په زړه کې
مې همدغی شی را وګرځېده کوم چې تا ليکلي
( مادرته وېل چې ظلم مکړه +++ ازار ګټليه اوس وهه دچول مزلونه )
او غوښته مې چې دلته يې واچوم خو تا وار ړومبی که ،کور دودان !
د عراق او افغانستان په خلکو ظلم ، وژنه او بيا دمسلمانانو رټنه اوځورونه
به صليبي اشغالګر نور هم د الله په غضب ګرفتاره شي !
امريکا به په قرضونو کې ډوبه شي !

[quote:373573f383="tandar"]ساړه او درد ناک اهونه طوفان شويدي
دبل ور په سوک مه وهه چه ستا ور څوک په لغت ونه وهي
دمظلومانو اهونه لوي ذات ،ج، اخلي
دعراق او افغان ديتيمانو او کونډو اهونه نن امريکا اشغالګر ته طوفان ګرځيدلي دي
دغي ته قهر دخداي ،ج، وائې که داجنايت کار پري پوه شي ؟
او که نور خداي ناترسه اشغالګر له کبر او جنايت نه لاس واخلي او دنړي نورو انسانانو ته دانسان په سترګه وګوري او ارام ژوند ته ئي پريږدي؟
دcia اوisi لاسونه دافغان په وينو سره دي[/quote:373573f383]

تيمور
31.10.2012

سلام به شما هردو برادر عاقل و فهمیده ما واقعاً که چقدر کم بخت و بیچاره هستیم ما افغانها.
اگر در امریکا، جرمنی، فرانسه و یا کدام مملکت دیگر طوفان، زلزله و کدام آفت دیگر بیاید، عموماً بالای مردم عام آن ممالک میآید، نه بالای ظالمان و سیاستمداران آن. و موضوع دیگر اینکه آیا شما میدانید که اضافه تر از یک ملیون مسلمان در امریکا زندگی میکنند، مثلیکه شما در جرمنی زندگی میکنید، اگر کدام طوفان و یا زلزله شدیدی در جرمنی شود، دیگران اگر واقعاً خود را مسلمان مینامند، نباید خوشی و هلهله برپاکنند، ما باید در هر گوشهء از جهان که هستیم خیر برادران مسلمان خود را بخواهیم.
خودتان میدانید که ظالمان و قاتلان در هر گوشهء از دنیا در طیاره های شخصی خود به جا های امن و آرام میروند، اما ضرر و نقصان به مردم بیچاره وعام که یک فیصدی زیاد آن برادران همدین و مسلمان من وتو میباشد، میرسد.
امیدوارم که بجای خوشحالی و جشن، از قهر و غذب خداوند (ج) بترسید، و توبه کنید.
ثانیاً تاجایکه من اطلاع دارم ، در همان مناطقی که طوفان شده بود، یکتعداد زیاد مسلمانها بشمول افغانهای هموطن من وشما نیز زندگی دارند. ما باید برای خیر آنها دعا نمایم.
خداکند که در آینده قبل ازینکه چیزهای مینویسید، حد اقل یک دو باری راجع به آن فکر کنید.
والسلام،

larghonay laraway
01.11.2012

السلام عليکم!
د امريکا عوام او نظاميان ټول په يو نظر دي الله تعالی دی پرې يو لوی افت راولي چې نړۍ ترې خلاصه شي خو مونږ ته د دوی تر تباهۍ خپله پوهه ډېره ضروري ده!
که امريکا تباه شي د شاه شجاع ټبر به کوم بل څوک راولي او بيا به ورسره جنګېږو !
نو زمونږ مسأله د چا په تباهۍ نه حل کېږي هغه پښتو لنډۍ ده چې وايي:
ملنګ دې ځانته دوعا وکړي
چې کور په کور کلي کې نه غواړي خيرونه
افغانان دې ځانته دوعا وکړي چې د جنګ تر څنګ د وطن جوړونې او ښې حکومتولۍ شعور هم خدای ورکړي څو ځان او جهان ته خدمت وکړي!
په همدې هيله
لرغونی لاروی

سلامونه

tandar
01.11.2012

سلامونه
ما بدبختي هيچ انسان را درجهان خواهان نه شده ايم وبه ان خوشي هم نکرده ايم
واينکه در امريکا افغانها نيز بي خانه شدند انها همان خانه را از وطن باخود نبرده بودند يک ادم بي خانه وبي وطن را ١٠٠ خانه ووطن ديګري دردنيا است که مهاجر شوند از يک در به در چه در به در ميشود؟
دراينجا اګر از فهم ومنطق کار ګرفته شود مثل که شما ياد اور شده ايد اين سياست ماداران ظالم امريکائې را کدام ملت به قدرت اورده اند؟
ايا ملت امريکا هم مثل ملت افغان ازفهم ودانش محروم هستند؟
ايا ملت امريکا هم از کانديدهاي رياست جموري شان پول ګرفته که براي شان رائې بدهند ؟
اياملت امريکا جنايات رهبران شان را درتمام جهان بي خبرهستندو نمي بينند؟
ايا عساکر امريکائې جنايتکار وقاتلين مردم بي ګناه که بعد از قتل وجنايت شان ايسکوزمي مي ګويند اولاد همين مردم که امروز خداوند بلايش شان طوفان درياي نيل فرعوني را نازل کرده است نيستند؟
اياهزاران عساکر امريکائې بعد از جنايات شان به مرض روحي مبتلا نه شده اند؟
ايا ملت امريکا منظره يک قريه ولايت هلمند را که مکمل زريعه بم هاي وحشيانه شان بازن ومرد وطفل نابود ساختند که در يوتوب عکس هايش هنوز موجود است نمي بينند ؟
ملت امريکا نمي تواند که وحشي هاي انسان کش وجهان کش را از قدرت بر کنار کنند ؟
واينکه اه درد ناک بيوه زنان واطفال ما برايشان طوفان الا هي ګشته ودران چند نفر افغان ويا مسلمان هم خساره ديده مثال است
دوچو په ځاي لانده هم سوځي
دغه کسان په بيستو کي تللي دي
ملت امريکا بايد فکر کند که اين ضربه الاهي چرا امد؟
اګر عقيده واقعي اسلامي ديا عيسوي داشته باشند بايد اعمال جنايت کارانه رهبران خودرا ارزيابي کنند که روزانه درجهان چقدر انسان را به قتل ميرسانند ويا در زندان ها شکنجه مي نمايند؟
اين طوفان الاهي اصلا براي ملت امريکا سبق وعبرت بود اګر عقل وفهم داشته باشند ؟
ملت امريکا ميتوانند رهبران خونخوار جهاني را برکنار ،مجازات وانسانهاي انسان دوست وجهان دوست را بر چوکي رياست جمهوري بشانند
دcia اوisi لاسونه دافغان په وينو سره دي
[quote:51aea0760c="تيمور"]سلام به شما هردو برادر عاقل و فهمیده ما واقعاً که چقدر کم بخت و بیچاره هستیم ما افغانها.
اگر در امریکا، جرمنی، فرانسه و یا کدام مملکت دیگر طوفان، زلزله و کدام آفت دیگر بیاید، عموماً بالای مردم عام آن ممالک میآید، نه بالای ظالمان و سیاستمداران آن. و موضوع دیگر اینکه آیا شما میدانید که اضافه تر از یک ملیون مسلمان در امریکا زندگی میکنند، مثلیکه شما در جرمنی زندگی میکنید، اگر کدام طوفان و یا زلزله شدیدی در جرمنی شود، دیگران اگر واقعاً خود را مسلمان مینامند، نباید خوشی و هلهله برپاکنند، ما باید در هر گوشهء از جهان که هستیم خیر برادران مسلمان خود را بخواهیم.
خودتان میدانید که ظالمان و قاتلان در هر گوشهء از دنیا در طیاره های شخصی خود به جا های امن و آرام میروند، اما ضرر و نقصان به مردم بیچاره وعام که یک فیصدی زیاد آن برادران همدین و مسلمان من وتو میباشد، میرسد.
امیدوارم که بجای خوشحالی و جشن، از قهر و غذب خداوند (ج) بترسید، و توبه کنید.
ثانیاً تاجایکه من اطلاع دارم ، در همان مناطقی که طوفان شده بود، یکتعداد زیاد مسلمانها بشمول افغانهای هموطن من وشما نیز زندگی دارند. ما باید برای خیر آنها دعا نمایم.
خداکند که در آینده قبل ازینکه چیزهای مینویسید، حد اقل یک دو باری راجع به آن فکر کنید.
والسلام،[/quote:51aea0760c]

OK
This site uses cookies. By continuing to browse the site, you are agreeing to our use of cookies. Find out more